Koszyczek rumianku

Zielarnia Ojca Klimuszko

Zachęcamy do zakupu suszonego rumianku w zielarni.

Gwiazda wśród ziół

     Rumianek to kwiat znany od wieków w naszym kraju charakteryzuje się ogromną popularnością w ziołolecznictwie, a jego skuteczność działania sprawia, że prawdopodobnie nigdy nie braknie go w naszej apteczce. Najczęściej wykorzystywany rumianek to jego ususzone kwiaty i liście w formie naparu. Napary z rumianku można wykorzystać w różnej formie i celu, poniżej kilka przykładów dolegliwości, a które pomaga.
     Najbogatszy w rumianku jest kwiat, zawierający minerały witaminy. Rumianek działa antyalergicznie, uspokajająco, kojąco, rozkurczające mięśnie, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przyspiesza działanie raz oraz metabolizm. Właściwie o wspaniałych właściwościach rumianku można pisać bardzo dużo.
     Rumianek wypity po posiłku wspomoże trawienie i będzie zapobiegał wzdęciom. Ponadto, rumianek choć skuteczny, jest bardzo delikatny, dzięki czemu mogą go stosować również osoby z wrzodami i innymi problemami żołądkowymi.
     Rumianek doskonale sprawdzi się przy alergii czy zapaleniu spojówek, złagodzi, a nawet powstrzyma stal zapalny. Dodam jeszcze, że rumianek doskonale uspokaja i ułatwia zasypianie, a także jest wykorzystywany jako środek oczyszczający i odżywiający włosy.
     Rumianek, chociaż ma zastosowanie antyalergiczne, czasami wywołuje reakcje alergiczne na skórze, zatem przed zastosowaniem, dobrze jest najpierw sprawdzić w jednym miejscu, jaka jest reakcja na jego zastosowanie. W przypadku reakcji alergicznej zaleca się unikanie rumianku również w formie naparu do picia.